Jak znaleźć świetne dodatki do domu

Główne wyposażenie mieszkania to często mały problem w porównaniu z tym, przed którym stajemy, kiedy decydujemy się na udekorowanie naszych małych królestw. Mogłoby się wydawać, że nie ma rzeczy trudniejszej, niż odpowiednie dobranie mebli, sprzętu, podłóg i kolorów ścian. Tymczasem właśnie poszukiwania odpowiednich dekoracji mogą nas przyprawić o ból głowy i szybko zrewidować przekonania.

Vintage staje się coraz bardziej popularnym stylem. Samo to sprawia, że ozdób na rynku pojawia się coraz więcej. Jednak wbrew pozorom, szerszy wybór nie zawsze jest dla nas korzystny, o czym przekonał się każdy, kto musiałby wybierać spośród podobnych do siebie, a jednocześnie licznych przedmiotów. Właśnie dlatego dobrze mieć z tyłu głowy małe vademecum dotyczące dobierania dodatków do domu. I właściwie nie ma większego znaczenia, czy będą one retro, czy może nowocześnie designerskie.

Po pierwsze: czy te dodatki do domu pasują do wnętrz

To wydaje się głupie i niepotrzebne, wiem. Ale to najważniejsze pytanie, które możemy sobie zadać wybierając dodatki do domu. Bez pośpiechu przyjrzyjmy się każdej z rzeczy, które bierzemy pod uwagę i zastanówmy, czy za 3 tygodnie nie będziemy szukali jej przytulnego miejsca w szafie. Zatem tak: bierzemy pod uwagę kształty i kolory i nie wmawiamy sobie, że jakoś to będzie, bo dany element wcale nie jest tak widoczny.

Potem, kiedy już wczytamy się w temat, dojdzie do nas, że plastikowa lampka nie jest najlepszym pomysłem na wykończenia wnętrza skandynawskiego, które owszem, materiały czerpie z natury, ale niekoniecznie chodzi o ropę naftową.

dodatki do domu budzikPo drugie: czy mi się podobają

Nie ma dziwniejszej (według mnie) rzeczy, niż kupowanie czegoś, co nam się nie podoba. Tu znowu dużą rolę odgrywa „jakoś to będzie”. Jeśli coś ci się nie podoba, to proszę, nie kupuj tej rzeczy. W końcu chcemy nawiązywać do czasów minionych wyglądem, a nie braniem rzeczy, bo akurat na sklep rzucili i zostały tylko trzy sztuki.

Swoją droga proces myślowy, który się wtedy odbywa, jest całkiem zabawny „ooo jaki brzydki wazon, ale może będzie pasował do zasłony”. I potem za każdym razem trzeba na niego patrzeć i utwierdzać się w tym, że naprawdę jest brzydki. Oczywiście do czasu, aż pojawi się przyzwyczajenie i zaakceptujemy nawet takie dodatki do domu.

Po trzecie: czy cena nie jest zbyt wysoka

I w tym przypadku chodzi o cenę w sensie pieniędzy, które zostawiamy przy kasie, czy też wysyłamy przelewem. Czasem sięgamy po coś tylko dlatego, że ktoś nazwał to idealnym dodatkiem do domu w stylu… (tu wstaw dowolny styl). Taka informacja jest w stanie przysłonić koszty całego przedsięwzięcia. Tymczasem może się okazać, że znajdziemy rzecz podobną. Z tym wyjątkiem, że jej nikt nie określił idealnym dodatkiem do danej aranżacji. I w ten magiczny sposób cena spada o połowę.

Zdaję sobie sprawę z tego, jak banalnie to wszystko brzmi. Ale mam też podejrzenia graniczące z pewnością, że zastosowanie takich filtrów przy poszukiwaniu dodatków do domu, ograniczy nam wybór o jakieś 80%.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code