Włączniki i gniazdka w stylu vintage

W czasie wyboru włączników światła warto przede wszystkim zastanowić się, czy spełniają one odpowiednie wymagania techniczne oraz czy są dostosowane do naszych potrzeb i instalacji. Jeśli chcemy urządzić mieszkaniu w konkretnym stylu ważne jest też podejście do designu. Jak wybrać idealne włączniki w stylu vintage? Przyjrzymy się dzisiaj linii Metal od marki Govena.

Linia Metal jest wyjątkowym projektem marki Govena, która znana jest z produkcji wielu rodzajów gniazdek i włączników. Swojej ofercie posiada również profile led, zasilacze do led, transformatory elektroniczne oraz wiele rodzajów źródeł światła. Govena jest doświadczoną marką, dlatego coraz śmielej wprowadza do swojej oferty różnego rodzaju nowości, w tym nowości designerskie – linia Metal jest odpowiedzią na potrzeby każdego, kto chce w najmniejszym elemencie dopracować swoją aranżację w stylu vintage.

Wyłączniki światła

govena vintagePierwszą grupą z linii Metal są wyłączniki światła, od nich zaczniemy spacer po naszej liście elektrycznych zakupów w stylu vintage. Wyłączniki z linii Metal można podzielić w przypadku Govena na dwie grupy. Pierwsza to wyłączniki klawiszowe, a druga wyłączniki dźwigowe.

Wyłączniki klawiszowe są bardziej klasyczne, przypominają nieco bardziej nowoczesne wyłączniki. Z pewnością wybiorą je osoby, które z dozą rezerwy podchodzą do aranżowania mieszkań w konkretnym stylu. Jeśli jesteś osobą, która lubi zmiany łatwiejsze będzie dla Ciebie zastosowanie włącznika klawiszowego, który w razie potrzeby będzie wyglądał dobrze w nowoczesnym wnętrzu. W razie nagłej zmiany koncepcji na aranżację bez większych problemów wprowadzisz zmiany ponieważ styl tego włącznika jest bardziej wyważony.

Maksymalne obciążenie w przypadku tego włącznika wynosi 10A / 250V. Warto zapamiętać, że producent zaleca, że minimalna odległość od środka puszek w przypadku montażu modułowego wynosi 85 mm.

włącznik dźwigowy vintageWłączniki światła dźwigowe są już bardziej designerskie, nie przypominają większości włączników dostępnych na rynku. Specyficzny staromodny styl jest tutaj widoczny znacznie bardziej niż w poprzedniej propozycji. Nie da się ukryć, że włączniki dźwigowe są wygodne w użyciu, łatwo odnaleźć je w ciemności, a do tego prezentują się rewelacyjnie.

Co istotne prezentowany włącznik dźwigowy z serii Metal od Govena nie nadaje się do montażu w połączonych puszkach połączonych bądź albo puszkach, które rozstawione zostały na dystansach. Specyficzna budowa tego osprzętu wymaga przestrzegania wytycznych producentach. Zapamiętaj, że 85 mm to minimalna odległość od środka puszek jeśli zamierzasz montować je szeregowo.

Gniazdka vintage

Jeśli dopiero stoisz przed wyborem ilości i rodzajów gniazdek, dobrze zastanów się nad ich rozmieszczeniem i pamiętaj, że trudniej będzie Ci funkcjonować bez wystarczającej ilości gniazdek, a z nadmiaru po prostu nie skorzystasz. Gniazdka muszą być solidne, ale również stylowe zgodnie z myślą przewodnią wybranej przez nas stylizacji. Govena oferuje stylowe gniazdka vintage, które pasują do wspomnianych wcześniej włączników. Wybrany przez nas kolor – mosiądz nawiązuje do poprzednich epok i wygląda przy tym bardzo elegancko.

W ofercie Govena masz między innymi: gniazdka pojedyncze, gniazda podwójne oraz potrójne, dzięki czemu skutecznie dopasujesz gniazdka z linii Metal do swoich potrzeb.

 

Inne możliwości z Govena

Jeśli nie brakuje Ci fantazji z pewnością chciałbyś pójść o krok dalej. To doskonale ponieważ linia Metal to nie tylko standardowe wyłączniki do światła czy gniazdka elektryczne. Govena oferuje Ci również inne rodzaje osprzętu w stylu vintage. Między innymi:

  • wyłączniki krzyżowe
  • ściemniacze do światła
  • przyciski zwierne
  • gniazda komputerowe
  • gniazda TV/ RTV/ SAT
  • gniazda telefoniczne

Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta na temat montażu gniazdek. Jeśli nie posiadasz odpowiednich uprawnień i umiejętności nie podłączaj osprzętu samodzielnie. Zajmij się wizją artystyczną, a do spraw związanych bezpośrednio z prądem zadzwoń po specjalistę.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code