Trendy 2018: jak wykorzystać je w aranżacjach vintage?

Cześć! Mamy już marzec, więc najwyższy czas przyjrzeć się bieżącym trendom w aranżacji wnętrz i sprawdzić, czy możemy coś z nich wybrać i wykorzystać we wnętrzach vintage. Na szczęście – jak sami zobaczycie – są to takie elementy, które – po odpowiednim przygotowaniu – mają okazję stać się idealnym uzupełnieniem wnętrz nawiązujących do poprzednich epok.

Czerwień na meblach

Jeśli aktualnie wasze wnętrza wyglądają całkiem spokojnie, a macie ochotę nieco zaszaleć, można skorzystać z pierwszej propozycji, czyli czerwonych mebli. Jeśli chodzi o łóżka i fotele, można zdecydować się na zmianę tapicerki. Przy okazji, zależnie od ich kształtu, będzie można dobrać obicie idealne. W przypadku mebli drewnianych, nowy trend kolorystyczny to idealna okazja do tego, żeby nieco odświeżyć ich wygląd. Przemalowanie zawsze łączy się z dodatkowymi pracami, polegającymi na wyrównaniu blatów, ich oczyszczeniu, a w końcu delikatnym podrasowaniu. Efekt końcowy, choć świeżego dzieła, może być daleki od nowoczesności. W końcu w trakcie prac można nieco postarzyć krzesła i stoły (rzecz jasna tylko wizualnie) i sprawić, że mimo odmalowania będą jeszcze bardziej vintage niż poprzednio.

Kosmos na ozdobach

Wśród nowych trendów pojawia się również wykorzystanie zdjęć kosmosu, które przygotowują dla nas graficy NASA. To świetna okazja do tego, żeby je wykorzystać w naszych wnętrzach. Jeśli lubicie odcienie niebieskiego, szarości i wasze pomieszczenia od nich nie stronią, to jest idealna okazja do podkręcenia ich jeszcze bardziej. Można sięgnąć po decoupage i ozdobić, na przykład, skrzynki na biżuterię. Tylko może nie najnowszymi produktami teleskopu Hubble’a, ale dawnymi zdjęciami, pochodzącymi z pierwszych eksploracji. Może zdjęcie Armstronga stawiającego pierwsze kroki na księżycu? A może wycinki starych gazet opisujące działania kosmonautów? Myślę, że u osób lubujących się w chodzeniu z głową w chmurach, taki pomysł może się przyjąć.

vintageKwiaty na sufitach

Trendem, który może się wyjątkowo spodobać fankom stylu vintage, jest na pewno powrót do kwiatów. Roślinne wzory to top w tym roku i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie miały zejść z aranżacyjnego piedestału. To bardzo dobra wiadomość. Kwiatowe wzory mogą spokojnie występować w opcji vintage, szczególnie przy zachowaniu symetrii. Co więcej, na ścianach mogą się pojawić dzięki naszemu wyłącznemu udziałowi. Jeśli jednak nie przesada ze wzorami i kolorami nie leży w waszej naturze, możecie bez obaw wybrać alternatywę – ozdobienie sufitu. Ciemniejszy kolor na sklepieniu połączony z jasnymi wzorami na pewno idealnie dopełni pomieszczenie. Niezależnie od tego, czy pojawi się w salonie (w tym przypadku można szaleć z kontrastem), czy też w sypialni (tu może lepiej troszkę stonować).

Beton przy lampach

Jeśli wasze wyobrażenie o stylu vintage jest nierozerwalnie złączone ze stylem industrialnym i często sięgacie po przemysłowe dodatki, na pewno docenicie, że wciąż na topie pozostają betonowe lampy. Zresztą, nie tylko one. W rachubę wchodzą wszystkie dodatki, które można stworzyć z betonu. Jednak połączenie takiej lampy z żarówką w stylu retro wygląda znakomicie. Poza tym, z tego rozwiązania można korzystać bez obaw nawet wtedy, gdy naszemu mieszkaniu daleko do loftu.

Kolor roku

Skoro już piszę o najnowszych trendach, to warto mieć też na uwadze najbardziej popularne barwy tego roku. Palmę pierwszeństwa zdobywa odważny fiolet. Natomiast można go trochę złagodzić, sięgając po ciemniejszy odcień.

Jak widzicie, z większości trendów bieżącego roku, możecie czerpać bez obaw, że nie będą one dostatecznie vintage 🙂

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code