Salon w stylu industrialnym, stwórz wyjątkową aranżację

Styl industrialny jest bardzo modny i cieszy się rosnącą popularnością. Wnętrza urządzone wedle jego zasad są funkcjonalne, proste, ale i bardzo klimatyczne. Lofty, poddasza i duże przestrzenie nadają się szczególnie dobrze do jego wykorzystania, ale również małe pomieszczenia możemy ciekawie zaaranżować w stylu przemysłowym. Jakie dodatki, meble industrialne oraz jakie oświetlenie pozwoli w kilku krokach nadać charakteru salonowi?

Modne wnętrze to nie tylko meble. To również detale, które tworzą nastrój i nadają całości wyjątkowego charakteru. W przypadku wnętrz industrialnych liczy się pomysł. W cenie są oryginalne pomysłowe rozwiązania. O efekcie decydują wszystkie poszczególne elementy, meble industrialne, ale również – a może przede wszystkim – dodatki.

Meble industrialne do salonu

Meble w loftach są stylizowane na stare – lub są odrestaurowane. Często są to stoły i krzesła z litego drewna, z naturalnym rysunkiem słojów. Meble industrialne często wyróżniają się sporymi gabarytami i prostą linią. Nic dziwnego, ponieważ lofty to z reguły duże otwarte przestrzenie. W stylu industrialnym możemy wykorzystać także przedmioty „z odzysku” i nadać im drugie rycie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są np. meble z palet.

Oświetlenie ma znaczenie – lampy industrialne

Światło ma duży wpływ na klimat we wnętrzu, a oprawy oświetleniowe mogą stanowić istotny element dekoracyjny. Lampy industrialne są powszechnie dostępne w sklepach z oświetleniem i wyróżniają się charakterystycznym designem. Są stylizowane na stare oświetlenie przemysłowe, np. z hal magazynowych, fabryk czy kopalń.

Lampy industrialne często wyróżniają się dużymi gabarytami, podobnie jak meble. Duża lampa wisząca nad stołem to ciekawy element wystroju loftu. Możesz też zdecydować się na przykład na lampy wiszące żarówki na kablach w oplocie. Umieść je w rzędzie jedna obok drugiej, by stworzyć ciekawy i modny efekt w salonie.

Cegła na ścianie

Styl industrialny wykorzystuje surowce budowlane jako element dekoracji. W loftach nie brak naturalnego betonu czy cegły, kabli oraz imitacji stalowych rur. Wnętrza są pozornie chłodne i surowe, niczym przestrzeń starej hali. Efekt jest oczywiście łagodzony przez dodatki, stylowe meble i światło.

Ciekawym i bardzo popularnym elementem dekoracyjnym jest cegła na ścianie lub kilku ścianach w salonie. Można ozdobić nią okolice kina domowego, wersalki czy wydzielić strefy w przestrzeni open space. Możemy w ten sposób wizualnie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, optycznie zmienić jego kształt w zależności od wybranego wzoru. Często cegła pojawia się także na wszystkich ścianach w lofcie.

Efekt uzyskamy np. stosując specjalne płytki z cegły. Ciekawym i prostym rozwiązaniem jest też fototapeta-cegła. W sprzedaży dostępne są różnorodne wzory i kolory z wysokiej jakości nadrukiem. Tapetę układamy w standardowy sposób, przyklejając do ściany pasy o określonej szerokości. Montaż jest szybki, a efekty wizualny jaki daje fototapeta-cegła może być bardzo realistyczny.

W industrialnym wnętrzu warto zadbać także o roślinność i dodatki. Dekoracji nie powinno być zbyt wiele, dla zachowania specyficznego klimatu wnętrza. Należy jednak wybrać je tak, by każdy detal pasował charakterem do całości. W loftach rządzi minimalizm w nowoczesnym wydaniu, prostota oraz jednocześnie oryginalność.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code