Sypialnia w stylu retro dzięki jednemu elementowi

Dzisiaj na blogu trochę o wystroju sypialni. W końcu to bardzo ważne pomieszczenie, w którym śpimy i odpoczywamy. To właśnie tu obmyślamy plany zarówno te dotyczące podboju świata, jak i sobotnich zakupów spożywczych. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się, jak odpowiednio urządzić swoje centrum wszechświata.

Po pierwsze dodatki – postaw na dywan do sypialni

Jak to dodatki? A gdzie łóżko, oświetlenie, szafa? Dla mnie duże znaczenie mają właśnie te pomniejsze elementy wnętrz, bo to one nadają im charakteru i umożliwiają personalizację. W pokoju, w którym śpimy powinno być przytulnie (nie mylić z wystrojem pod tytułem “krzesło to moja szafa”, czyli wszechobecnym występowaniem przeróżnych rzeczy nie na swoim miejscu), ponieważ taka przestrzeń napawa spokojem i pomaga się odprężyć. Według mnie dywan do sypialni to idealny sposób na ocieplenie wnętrza, a poza tym czyż oryginalne dywany nie wpisują się idealnie w styl retro? Moim zdaniem tak, dlatego warto postawić na ten element podczas dekorowania. W sklepach wnętrzarskich znajdziemy przeróżne modne dywany o rozmaitych kształtach, wielkościach, kolorach, wzorach i fakturach. Jednak przy wystroju w stylu retro podążanie za modą nie jest wskazane. Dla nas liczyć powinien się oryginalny wygląd dywanu i jego “dusza”.

Jaki dywan do sypialni wybrać?

Na pewno swoją decyzję musisz uzależnić od powierzchni twojego pokoju. Do dużych, wysokich sypialni warto wybierać oryginalne dywany o sporych rozmiarach, które zajmą przynajmniej połowę powierzchni podłogi. Super prezentuje się ogromne drewniane łóżko postawione na środku pokoju na dywanie, w taki sposób, aby z każdej strony wystawała taka sama jego długość. Przy małych pokojach należy uważać, ponieważ dywany chociaż przytulne, to bardzo “zjadają” przestrzeń. Dlatego najlepiej postawić na te niewielkie i jasne, które rozwidnią sypialnię. Ostatnio bardzo modne dywany to tak zwane “włochacze” występujące w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w dużej, jak i małej przestrzeni.

dywan do sypialni, modne dywany, oryginalne dywany

Nie zagracaj sypialni meblami!

Jeżeli z założenia sypialnia to miejsce, w którym śpimy, to w takim razie nie potrzebne jest nam w niej wiele mebli. Badania pokazują, że jedną z przyczyn bezsenności jest brak odseparowanej części sypialnej, w której nie będziemy wykonywać żadnych innych rzeczy niż sen. Dlatego urządzając swoją świątynię snu postaw jedynie na łóżko z wygodnym i dostosowanym do potrzeb twojego kręgosłupa materacem oraz szafkę nocną z lampką, gdzie będziesz mógł postawić szklankę z wodą. Tak na prawdę tylko to jest ci potrzebne w sypialni, pozostałe rzeczy, jak telewizor, szafa na ubrania czy biurko powinny znajdować się w innym pokoju lub przy ograniczonej przestrzeni warto byłoby oddzielić np. parawanem albo regałem część sypialną od reszty.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code