Przegląd oferty- lampy loftowe podłogowe

Do tego, jak ważne jest światło w pomieszczeniu chyba nikogo nie trzeba przekonywać, o tym, że buduje ono nastrój a także wpływa na nasze funkcjonowanie również. Mając świadomość tego, że dobrze dobrane światło potrafi odmienić każde pomieszczenie, pozwól sobie na dodatkowy komfort w formie bocznego oświetlenia. Dzisiaj kilka słów o lampach podłogowych, które zmieszczą się nawet w najmniejszym pomieszczeniu.

Lampa podłogowa zwana lampą stojącą to nieodłączny element wyposażenia salonu, ale także jadalni czy sypialni. Oświetlenie boczne, do którego zaliczamy tę kategorię, wpisuje się w charakter oświetlenia dodatkowego, nastrojowego, którego używamy do doświetlenia miejsc odpoczynku i relaksu, ale także pracy- zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości doświetlenia blatu żadną lampką biurkową lub kinkietem.

Oferta lamp podłogowych jest podobnie szeroka jak każdego innego oświetlenia, zwłaszcza, że wielu producentów tworząc projekt lamp na dany sezon tworzy z niego kompleksowe serie opraw od tematycznych lamp podłogowych, przez kinkiety, lampy biurkowe po klasyczne oprawy sufitowe.

Wybierając oprawę podłogową najważniejsze jest dopasowanie jej nie tylko do stylu aranżowanej przestrzeni, ale także do funkcji jaką ma ona docelowo spełniać. Ważny jest również materiał, z którego zostały one wykonane.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy lampy podłogowe zachowane w ogólnym tonie industrialnym, gdyż styl loftowy nie jedno ma imię!

Loftowe lampy- reflektor Berlin

Loftowe lampy podłogowe Berlin to klasyczna stylizacja inspirowana klasycznym aparatem fotograficznym. Lampa posiada drewniany trójnóg, dostępny w kilku kolorach- brązowym, czarnym, naturalnym i bielonym. Główna część lampy, czyli sama oprawa to oryginalny reflektor którego kąt padania światłą możemy swobodnie kontrolować. Lampa ciekawie wpisuje się w wiele aranżacji, nie tylko tych zachowanych w stylu industrialnym, ale także nowoczesnym czy glamour ciekawie przełamując bardzo ustrukturyzowany model aranżacji.

Lampa trójnóg Kioto

Inny przykład lampy podłogowej opartej na trójnogu to model lampy Kioto, która w odróżnieniu od reflektora, jeszcze silniej wpisuje się w nurt steampunk. Trójnóg oraz ramię lampy zostały wykonane z dębu, barwionego w miedzianym tonie. Ramię lampy jest całkowicie ruchome dzięki czemu istnieje możliwość dowolnej manipulacji zarówno kierunkiem padania światła, jak i samym rozproszeniem światła ponad powierzchnią. Sama oprawa to malowany klosz o średnicy 32 cm. Wewnętrzna część klosza została pokryta złamaną bielą, dzięki czemu zjawisko odbicia światła zostało wzmocnione.

W odróżnieniu do modelu Berlin, Kioto prezentuje się dość masywnie, dlatego najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, lub tych, które zostały urządzone w sposób minimalistyczny. Bogactwo detali sprawia, że lampa stanowi oryginalną ozdobę pomieszczenia.

Lampa industrialna Mokotov

Lampa Mokotov to połączenie lampy podłogowej z funkcjonalnym kinkietem. Ruchome ramię oprawy zostało wykonane w oparciu o system nożycowy i może zostać wysunięte na odległość ponad 60cm od słupa lampy. Samo ramię lampy posada możliwość skrętu w promieniu 180stopni względem podstawy, dzięki czemu również stanowi pewnego rodzaju uniwersalne rozwiązanie w zależności od potrzeb użytkowych. Industrialny styl lampy podkreślono za pomocą masywnej drewnianej podstawy i wyeksponowanych śrub i nakrętek.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code