Poznaj markę w stylu skandynawskiego retro – Nordic Tales

Pragnąc urządzić swoje cztery kąty w nietuzinkowy i oryginalny sposób, który nawiązywać będzie do coraz to popularniejszego we wnętrzarstwie stylu vintage, warto poświęcić dłuższą chwilę na rozejrzenie się za odpowiednimi rozwiązaniami. Chociaż przyjęło się, iż najlepszym sposobem na oddanie ducha minionych lat za pomocą mebli oraz oświetlenia, jest wprowadzanie wiekowego wyposażenia do naszych nowoczesnych wnętrz, nie ma potrzeby zamykać się na aktualne trendy w wzornictwie, czy meblarstwie. Zwłaszcza, że z każdym rokiem przybywa nowych marek, które oferują nam najwyższej jakości projekty, stylizowane na wzór poprzednich epok. Jedną z nich, jest Nordic Tales i to właśnie tej marce, poświęcimy dzisiejszy artykuł.

Duńska marka, światowe uznanie

Wywodząca się z Aarhus – drugiego co do wielkości miasta w Danii – marka, została założona stosunkowo niedawno, bowiem w roku 2012. Decyzja o rozpoczęciu działalności w wygodnym atelier, zlokalizowanym w niewielkiej części miasta określanej jako Institute for X i zrzeszającej wielu artystów oraz projektantów, pozwoliło na ukształtowanie się niepowtarzalnego charakteru Nordic Tales. Na pierwszy projekt marki, który okazał się być sukcesem na skalę światową, nie trzeba było zbyt długo czekać. W tym samym roku, wypuściła ona na rynek swój wyjątkowy debiut, jakim okazał się niezwykły model lampy Bright Sprout. Od tamtej pory, marka Nordic Tales koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów, w skład których wchodzą designerskie lampy, dodatki, a także nietuzinkowe meble.

Designerskie lampy Nordic Tales - Bright Sprout

Charakterystyka stylu Nordic Tales

Jednak, co takiego sprawia, że projekty Nordic Tales są tak niezwykle popularne oraz pożądane przez wielu? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy rzucić okiem na aktualne propozycje marki, by dostrzec ich wyjątkowy potencjał i ponadprzeciętną formę. Proponowane przez duńskich projektantów wyposażenie oraz designerskie lampy charakteryzują się nietuzinkowym wyglądem, łączącym w sobie elementy stylistyki retro z potrzebą nowoczesnej funkcjonalności. Umiejętnie wykorzystanie wysokiej jakości, naturalnego drewna i lśniącego aluminium, dodaje projektom pewnego rodzaju harmonii, która idealnie sprawdzi się dla każdego typu wnętrz.

Przykładowa aranżacja Nordic TalesProjekty Nordic Tales to najczęściej prosta elegancja, nawiązująca swoim wzornictwem do starej szkoły designu. Taki stan rzeczy, ma oczywiście związek z inspiracjami, jakie marka czerpie ze starej, dobrej skandynawskiej szkoły projektowania. Tworząc estetyczne oraz funkcjonalne rozwiązania, dostarcza jedne z piękniejszych rozwiązań dla nowoczesnych wnętrz lub tych, które pragniemy ozdobić w stylu vintage. Proponowane przez duńską markę produkty, przywodzą na myśl ekskluzywny magazyn poświęcony urządzaniu wnętrz, w którym widnieją wygodne kanapy, ciekawe detale, barwne szafy, czy designerskie krzesła. Skandynawskie inspiracje, dostrzec można nie tylko w samych projektach, ale również w nazwie. Nordic Tales, odwołuje się bowiem do nordyckich opowieści, jakie pisane są funkcjonalnymi i prostymi rozwiązaniami.

Coś dla Ciebie – czyli nasze propozycje

Jeśli jesteś na tropie nowego wyposażenia lub zjawiskowego oświetlenia, które nawiązywać będzie do stylistyki retro, albo też doskonale wkomponuje się w posiadane przez Ciebie stare i eleganckie meble, z pewnością projekty Nordic Tales spełnią Twoje wymagania. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na designerskie lampy, biurko, czy krzesła – skandynawskie podejście do wzornictwa, idealnie sprawdzi się w stylizowanych na minione epoki wnętrzach. Poniżej, prezentujemy parę ciekawych elementów, które z pewnością pasować będą swoim niezwykłym designem do Twoich czterech kątów.

Nasze propozycje - Nordic Tales

Zaczynając od lewej – zjawiskowe biurko Poet o dębowym blacie, które z całą pewnością oddaje hołd rzemieślniczej sztuki, jaką jest ręczna obróbka drewna. Stabilne, bezpieczne w trakcie codziennego użytkowania jego powierzchni, przywodzi na myśl skandynawską prostotę z odrobiną ekstrawagancji. Kolejną propozycją, jaka widoczna jest na dołączonym zdjęciu jest niezwykle wygodne krzesło o nieprzypadkowej nazwie Moth. Jego nietuzinkowa forma, inspirowana jest światem natury oraz życiem nocnych motyli – ciem. Wygodne, eleganckie, sprawdzi się doskonale dla przestrzeni biurowej, jak również do jadalni. Ostatnią propozycją jest designerska lampa, której wzornictwo nawiązuje do stylu modernizmu, jak również art deco. Model lampy Brigt Modeco, wniesie do każdego surowego wnętrza, odrobinę ciepła i subtelności.

Planując zmianę aranżacji w danym pomieszczeniu lub też, pragnąc wyposażyć je elementy nawiązujące do stylu retro, nie bój się poszukiwać rozwiązań wśród współczesnych producentów mebli oraz oświetlenia. Projekty Nordic Tales to jeden z wielu przykładów, które reprezentują niezwykły styl, ocierający się o nowoczesne wzornictwo, a zarazem czerpiących z dawnego sposobu kształtowania otaczającej nas przestrzeni. Sięgnij po innowacje dla swojego wnętrza – zaprzyjaźń się z duńskim postrzeganiem skandynawskiej szkoły designu.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code