Oświetlenie wnętrz w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest obecnie bardzo modny i jest promowany przez duże popularne sieci handlowe z Północy. Nic dziwnego, ze chętnie go wybieramy, gdyż jest nie tylko nowoczesny, ale również funkcjonalny. Meble i dodatki w stylu skandynawskim są niedrogie, praktycznie i wyróżniają się atrakcyjną estetyką. Cechuje je lekki prosty design, dzięki czemu przedmioty są uniwersalne i do wszystkiego pasują. Bardzo łatwo je do siebie dopasować, tworząc modny wystrój. Jak oświetlić wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm, nowoczesność i jasne kolory. We wnętrzach panuje ład i porządek. Wszechobecna jest biel. Nordycki chłód jest jednak ocieplany poprzez stylowe dodatki i oczywiście światło padające ze wszystkich stron. Na północy światła słonecznego jest mniej, dlatego Skandynawowie korzystają z wielu możliwości, jak chodzi o oświetlenie wnętrza.

Rozmieszczenie punktów świetlnych

W stylu skandynawskim oświetlenie główne to nie wszystko. Jedna lampa na suficie nie wystarczy, by wyczarować we wnętrzu odpowiedni nastrój. Najczęściej w aranżacji pojawiają się również kinkiety i oprawy punktowe,a także – bardzo powszechnie – lampy stojące. Modna lampa skandynawska podłogowa nie tylko będzie bardzo wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, ale również niezastąpioną dekoracją.

W roli oświetlenia sufitowego dobrze sprawdzi się na przykład prosta lampa żarówka na kolorowym kablu w oplocie. Modne są także lampy z drewna w naturalnych kolorach, z białymi abażurami z jasnych tkanin.

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim pojawiają się także świetlne dekoracje, takie jak girlandy, małe lampki i lampiony, a także świeczki i świeczniki. Światło pojawia się tu w każdym zakamarku, wprowadzając do mieszkania ciepły i przytulny nastrój.

Lampa skandynawska w sypialni

Do oświetlenia sypialni możesz wybrać modną biała lampę o nieregularnym kształcie. Abażury w takich oprawach są wykonywane z materiału, ale także z papieru, a nawet z pierza. Taka lampa skandynawska ciekawie prezentuje się nad łóżkiem, przypominając bajkowy obłok unoszący się w twojej sypialni.

Być może do gustu przypadnie ci także lampa żarówka z kloszem w kształcie metalowej klatki. Możesz wybrać lampę pojedynczą, podwójną lub potrójną i umieścić ją nad łóżkiem lub pośrodku sufitu. W takiej oprawie oświetleniowej żarówka jest widoczna, zatem warto wybrać dekoracyjne źródło światła. W sprzedaży dostępne są tak zwane żarówki Edisona czyi dekoracyjne źródła światła w stylu retro.

We wnętrzach w stylu skandynawskim chłodna biel i prostota łączą się z naturalnymi surowcami oraz folklorem. Dzięki temu aranżacje są minimalistyczne i funkcjonalne, ale jednocześnie wnętrza są przytulne. Lampy skandynawskie, w tym lampy z drewna, lampy żarówki i inne modne oprawy, dodadzą wystrojowi charakteru i pozwolą zbudować w pomieszczeniach domowy nastrój.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code