Łazienka w stylu vintage

Nadszedł czas na to, na co wszyscy czekaliśmy. W każdym razie ja na pewno 😀 Dziś na blogu vintage łazienki. W końcu czas wykorzystać wszystkie bateria retro, które możemy znaleźć wśród dostępnej armatury. No, może nie wszystkie, ale przynajmniej dwie, zależnie od naszych łazienkowych potrzeb.

Baterie retro w łazience vintage

Jak pisałam wyżej – baterie w stylu retro, takie z pokrętłami z czterema lub pięcioma końcówkami, są dość łatwo dostępne. Możesz wybierać spomiędzy nowoczesnych baterii, które doskonale imitują te sprzed (co najmniej) stu lat.

Zawsze jednak jest druga opcja – łazienka vintage extreme 😉 Polega na tym, żeby odnaleźć baterie, które faktycznie mają długie lata życia za sobą i doprowadzić je do stanu używalności. Wbrew pozorom to ostatnie nie jest aż tak trudne, jak można sobie wyobrażać. Często wystarczy potraktować nowy nabytek roztworem z sody i octu. Dzięki niemu jest duża szansa na to, że twoja retro bateria odzyska nowe życie.

Inną sprawą jest to, jak kształtują się ceny – mimo wszystko, w razie zakupu starej baterii ryzykujemy problemy z zainstalowaniem jej, poza tym nie zawsze istnieje pewność, że restauracja się uda. Wobec tego czasem może się zdarzyć, że stylizowane na vintage baterie, będą po prostu tańsze, jeśli uwzględnimy wszystkie koszty.

baterie retroRetro łazienka – prysznic czy wanna?

Jeśli chodzi o baterie retro, to nie ma żadnego problemu. Właściwie od razu możemy sięgnąć po dowolne rozwiązanie, zarówno do wanny, jak i do prysznica. Jednak problem pojawia się, gdy chodzi o wybór tych ostatnich. Kabina prysznicowa nie bardzo kojarzy się ze stylem vintage, choć to błędne myślenie. Czasem kabiny mogą być bardziej vintage, niż wanny. Są na to 3 sposoby.

Pierwszy z nich, to wybór brodzika osadzonego na nóżkach, nad którym zawiśnie bateria prysznicowa. I już – żadnych szyb, innych dodatków. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zainstalowanie zasłony prysznicowej. Nie musi być we wzory. Może to być czysta, biała lub kremowa zasłona. Trzecia droga to pełna kabina szybami. Jeśli taką masz, to możesz uzupełnić brodzik i baterię retro o… naklejki na szyby. W końcu nie trzeba od razu sięgać po kunsztowne (i kosztowne) piaskowanie. Poza tym, kiedy naklejki ci się nie spodobają, to zawsze możesz je po prostu odkleić. Z nietrafionym wzorem zrobionym piaskownicą niczego nie da się później zrobić.

Vintage umywalka

Z umywalkami nie ma dużego problemu. Możesz znaleźć nową w stylu vintage, ale nic się nie stanie, jeśli baterie retro znajdą się nad zwykłą umywalką. Pod warunkiem, że nie jest to jakieś nowoczesne, designerskie rozwiązanie, to wszystko będzie w najlepszym porządku.

Do tego wszystkiego trzeba dorzucić ładną szafkę, lustro ze stylizowaną ramą i już. Retro łazienka gotowa 🙂

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code