Klosze do lamp wiszących dla żarówki retro

Co za czasy, żeby tak tytułować wpisy 😉 Niemniej, faktycznie – kiedy chcemy postawić na żarówki retro, to nasze klosze do lamp wiszących nie mogą być jakiekolwiek. Wszystko przez to, że skoro już pojawiła się inwestycja w żarówki retro, to głupio je teraz zasłonić kloszami.

Oświetlenie dekoracyjne

Żarówki retro, które są aktualnie dostępne w sklepach, są oświetleniem dekoracyjnym. O tym trzeba pamiętać szczególnie przy lampach wiszących, bo to one zwykle pełnią w naszych domach rolę głównego źródła światła. Dlatego zanim zaczniemy wybierać klosze do lamp wiszących, trzeba się zastanowić, czy w danym miejscu mogą się pojawić żarówki retro.

Takie bańki zwykle dają bardzo delikatne, ledwo rozpraszające się światło. Nie ma w tym nic złego, dopóki zdajemy sobie sprawę z tego, że przy takim świetle nie bardzo da się czytać, pisać, czy po prostu pracować, niezależnie od tego, na czym nasza praca polega.

Pod warunkiem, że głównym punktem naszego domowego oświetlenia nie są wszędzie rozstawione lampy stojące, wybierając klosze do lamp wiszących, musimy pamiętać o ich dwóch rodzajach, żeby dbać o nasze oczy. Jeden z nich powinien być wykorzystany dla żarówek retro, a drugi dla pozostałych.

klosze do lamp wiszącychKlosze do lamp wiszących dla żarówki retro – rodzaje

Zakładając, że możemy sobie pozwolić na przeznaczenie jednej, lub kilku lamp na retro światło, trzeba wybrać odpowiednie klosze. Drugie założenie jest oczywiście takie, że to żarówka, a nie klosz będzie pełnić najważniejszą rolę.

Klosze do lamp wiszących, które świetnie wyeksponują naszą żarówkę, to na pewno klosze bardzo krótkie. Takie, które de facto kończą się, zanim jeszcze żarówka zdąży się na dobre zacząć. Choć sama bańka będzie niemal odsłonięta, to przy takim kloszu będzie się prezentowała doskonale.

Druga opcja jest taka, że wybieramy klosze do lamp wiszących, które są teoretycznie zabudowane. Teoretycznie, bo w praktyce ta zabudowa absolutnie niczego nie daje poza genialnym wyglądem klosza 🙂 Trzeba jednak przyznać, że sam wygląd jest wyjątkowo kuszący. Szczególnie jeśli chodzi o metalowe klosze do lamp wiszących, które w tej kategorii wiodą prym.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code