Fotele i krzesła Fameg – polska marka ze 130 letnią tradycją

Fotele oraz krzesła to nieodłączny element domu każdego z nas. Niezależnie od tego, czy mieszkamy na dużych przestrzeniach, czy w małej kawalerce, przedmioty tego typu są nam niezwykle potrzebne. Spełniają one dwie główne funkcje: dekoracyjną i użytkową.

Każdy pasjonat wnętrzarstwa lub osoba na co dzień zajmująca się dekorowaniem lub projektowaniem wnętrz powinna znać polskiego producenta mebli tego typu- Fameg. Marka ta funkcjonuje na rynku polskim, europejskim i w końcu światowym już od ponad 130 lat.

Kilka słów o historii marki Fameg

Aby dokładnie zapoznać się z historią oraz filozofią marki musimy cofnąć się aż do 1881 roku. To właśnie wtedy rodzina Thonetów uruchomiła masową produkcję mebli giętych, w radomskich zakładach „Braci Thonet”. W tamtych latach Michael Thonet- wiedeński wynalazca, stworzył unikalną metodę gięcia drewna. W ten oto sposób powstała innowacyjna metoda produkcji foteli oraz krzeseł, nie znana do tej pory w Europie, ani na świecie.

W tamtym czasie produkowane przez tę rodzinną firmę wygodne krzesła podbiły serca właścicieli kawiarni w Wiedniu, później zachwycając całą Europę, zdobywając przeróżne nagrody oraz rozgłos na świecie.

Od lat 50 XX wieku, firma zaczęła funkcjonować pod nazwą Fameg i posługuje się nią do dzisiaj. Już od ponad wieku marka kontynuuje swoje rzemiosło kreowania ponadczasowych mebli.

Niezwykłe meble w Twoim domu

Obecnie, właściciele-spadkobiercy ponad 130 letniej tradycji specjalnego wytwarzania mebli, wciąż starają się rozwijać i trafiać do jak największej liczby odbiorców. W XXI wieku Fameg stał się jednym z największych producentów krzeseł drewnianych giętych.

Marka dostarcza meble wysokiej jakości oraz stylowe zarówno do wnętrz prywatnych jak i kawiarni, restauracji, biur czy hoteli. Nie da się ukryć, że te unikatowe projekty idą w parze z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi oraz są odpowiedzią na oczekiwania szerokiej grupy odbiorców. Fotele oraz krzesła Fameg są tworzone z myślą o osobach, które chcą otaczać się funkcjonalnymi, eleganckimi oraz designerskimi przedmiotami użytkowymi.

Specjalna metoda gięcia drewna

Projekty marki Fameg są niezwykłe, ponieważ do ich wytwarzania wykorzystywana jest ciekawa metoda gięcia drewna. Oprócz tego proces produkcji obejmuje dobór odpowiednich materiałów, które można określić jako wysokiej jakości oraz wyselekcjonowane.

Wcześniej wspomniany proces gięcia wpływa na jakość produktu finalnego. Mimo tego, że fotele oraz krzesła mają nowoczesny charakter, projekty stale nawiązują do „starej” szkoły projektowania.

Cechy mebli Fameg

Meble Fameg charakteryzują się przede wszystkim „miękkimi” kształtami, które można określić jako ponadczasowe. Są one wytrzymałe i lekkie zarazem. Niewątpliwie te ciekawe projekty mogą wkomponować się w każde wnętrze, głównie dzięki elementom z naturalnego drewna. Uważam, że każda osoba, która chce wspierać najwyższą sztukę rzemiosła powinna zaopatrzyć się w chociażby jeden mebel marki Fameg.

Powrót do PRL

Osoby, które śledzą trendy we wnętrzarstwie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że „moda na polski design” czy PRL silnie odznacza się we współczesnym wnętrzarstwie. Zauważają to również projektanci Fameg, ponieważ ujmują w nowoczesny sposób różne, tradycyjne wartości. Można powiedzieć, że jest to mieszanka idealna, która świetnie sprawdzi się w nadchodzących sezonach i nie tylko.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code