Czas na taras – czyli pufa ogrodowa w roli głównej

Wiosna w pełni wybudziła się z zimowego letargu. Jej barwy, piękno kwitnących kwiatów oraz sprzyjająca pogoda, skutecznie zachęcają nas do coraz częstszych wizyt w naszym przydomowym ogródku. Leniwie rozłożeni na tarasie, popijamy poranną kawę lub przyjmujemy wieczornych gości, aby w pełni czerpać radość z tej niezwykłej, wiosennej aury. Ponieważ taras, należy do jednego z bardziej relaksujących zakątków naszego domostwa, dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie jemu – a dokładniej, sposobom na jego efektowną transformację w oazę spokoju. Przed wami przykłady odpowiedniego oświetlenia, umeblowania, a także wygodna pufa ogrodowa w roli głównej!

Zrelaksuj się na tarasie

Pufa ogrodowa - idealne siedziskoSchludnie zorganizowane i dobrze przemyślane przestrzenie, posiadają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia aranżacja wnętrz, jest więc kluczem do odczuwania przez nas komfortu, szczęścia oraz bezpieczeństwa w trakcie przebywania w danym pomieszczeniu. Im lepsze dopasowanie mebli, a także oświetlenia do naszych potrzeb, tym więcej czasu poświęcać będziemy na korzystanie z danej przestrzeni. Zasada ta, tyczy się również tarasów, które z reguły należą do miejsc bardzo ustronnych i cichych. W tym przypadku, same żarówki dekoracyjne nie wystarczą, aby nadać mu odpowiednich cech, zaspokajających naszą potrzebę funkcjonalności oraz estetyki.

Wygoda to słowo, które przede wszystkim powinno być kojarzone z tarasem. Zapewnienie odpowiedniego komfortu jest niezwykle istotnym elementem dla tego rodzaju przestrzeni, pozwalającym nam na swobodne zrelaksowanie się w każdej chwili. Dlatego, stając przed wyborem nowego wyposażenia tarasu, warto kierować się nie tylko ceną danego produktu, ale również potrzebą funkcjonalnego i wygodnego mebla. Dobrym przykładem takiego przedmiotu, jest materiałowa pufa ogrodowa. Miękka, zapewniająca odpowiedni komfort użytkowania, w przeciwieństwie do standardowych siedzisk z plastiku, pozwala nam na wygodne ułożenie ciała w dowolnej pozycji. Co za tym idzie? Relaks.

Jaki stół ogrodowy wybrać?

Materiałowa pufa ogrodowa, to tylko jedno z wielu rozwiązań, które w znacznym stopniu pozwolą Ci na podniesienie komfortu, oferowanego przez Twój taras. Jego odpowiednie umeblowanie gra kluczową rolę, nie tylko ze względu na zapewnienie godnego miejsca do odpoczynku, ale również ze względu na potrzebę funkcjonalności w trakcie wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich. W tym przypadku, plastikowe stolik – jak również krzesła – jest nie tylko mało estetycznym wyjściem dla takich okazji, ale stanowi także bardzo niepewny grunt do stawiania naczyń. Stabilny i ładny stół ogrodowy to taki, który łączy naturalne materiały z zimną stalą, dając pewne podłoże nie tylko dla filiżanki kawy, ale również wielu półmisków pełnych jedzenia. Aranżując taras, warto więc pokusić się o rozwiązanie obejmujące wysokiej jakości, drewniany stół ogrodowy z elementami metalowymi. W ten sposób, zapewnimy sobie stabilny blat, który nie będzie zbyt ciężki.

Drewniany stół ogrodowy

Oświetl taras z marką Muuto

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest dobór odpowiedniego oświetlenia oraz dekoracji. Chociaż rozwieszone na ścianie żarówki dekoracyjne o nietypowej barwie światła, są ładnym dodatkiem – nie spełnią się w podwójnej roli funkcjonalno-estetycznej. Lepszym rozwiązaniem dla tego rodzaju źródła światła są lampy typu kinkiet lub też lampy wiszące o przyciągających oko kloszach. Za przykład posłużyć mogą nam tutaj projekty marki Muuto, która umiejętnie łączyć współczesny dizajn z potrzebą funkcjonalności.

Ponieważ Muuto czerpie garściami ze skandynawskiej tradycji wzornictwa, oferowane przez markę rozwiązania doskonale radzą sobie z zachowaniem pewnego balansu, pomiędzy wspomnianą wcześniej podwójną rolą funkcjonalno-estetyczną. Dlatego też, znajdujące się w aktualnej ofercie lampy, są doskonałym przykładem oświetlenia jakie sprawnie zaaranżujemy na naszym tarasie. Co więcej, Muuto zajmuje się nie tylko produkcją wysokiej jakości źródeł światła o niezwykłym dizajnie, ale koncentruje się również na dostarczaniu umeblowania oraz dekoracji. Szukając inspiracji przy odświeżaniu i nadawaniu nowego wyrazu swojemu tarasowi, warto zapoznać się z propozycjami tej wyjątkowej marki.

Lampa Muuto Beam

Pamiętaj – taras ma za zadanie zapewniać Ci odpowiednie miejsce do odpoczynku, jak również zastępować pomieszczenie reprezentatywne w trakcie upalnego lata. Umiejętne zaplanowanie jego aranżacji, wybór wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań, pozwoli na cieszenie się komfortem o każdej porze dnia oraz nocy. Koncentrując się na faktycznych zaletach wyposażenia, nie zaś na ich cenie, zapewnisz sobie to co najlepsze. Spokój, relaks i wygodę.

  1. EmaratForex

    Zanim zdecydujemy o lokalizacji poszczegolnych konstrukcji czy elementow, warto okreslic najpierw obszar, w ktorym bedziemy najczesciej spedzac czas w gronie rodziny badz znajomych. To wlasnie tam mozna zbudowac altane, wykonac zewnetrzny taras lub utwardzic niewielki plac, na ktorym mozna w cieple dni rozstawic parasol i meble ogrodowe .

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code